Освіта/Інформаційний лист/серпень 2015/Варті інтересу статті в інших публікаціях

This page is a translated version of the page Education/Newsletter/August 2015/Articles of interest in other publications and the translation is 77% complete.

Мехікська газета «Reforma» оглядає зусилля щодо освіти з використанням Вікіпедії у Мексиці

 

«Якщо ви не можете їх здодати, приєднайтесь до них» кажеться в Reforma, одній з найважливіших газет Мехіко у її додатку «Universitarios», у шестистрорінковій вибраній статті 23 серпня 2015, відсилаючи до Вікіпедії у освіті. Директор додатку Ана Белен Негрете відвідала Вікіманію 2015 у Мехіко й була достатньо вражена з тим що вона побачила для того щоб представити це у серпневому виданні, присвяченому темі «назад до школи».

Стаття розпочинається з огляду Вікімедіа та боротьби за визнання Вікіпедії академічною спільнотою країни, потім йде до зусиль щодо розвитку програм та співпраць Вікімедіа Мексика з такими установами як Національний автономний університет Мексики (UNAM). Цитатою старшого менеджера з Освітньої програми Вікіпедії Флор Кудійс обговорюються деталі зусиль у UNAM та Тек де Монтеррей. У UNAM більшість діяльності проводилось в взаємодії з Facultad de Filosofia y Letras навчального закладу (відділ гуманітарних наук). Щодо Тек де Монтеррей у статті обговорюються різноманітні види діяльності такі, як написання та переклад статей студентами для занять, «servicio social» (години суспільнокорисної роботи, обов'язкові для всіх Мексиканських магістрантів) та ін. Стаття також описує створення великих відео-проектів студентами-аніматорами (три з яких виразно зображені в статті), а також Вікіекспедицію до Тепостлану в березні 2015 й скору Вікіекспедицію до таких передмість Мехіко як Сошимілко й Тлалпан.

Після цього стаття дає загальний огляд Вікімедіа, особливо у зв'язку з освітою, згадуючи інші мексиканські університети, а також освітні програми в Аргентині, Вірменії, Єгипті, Іспанії, Уругваї та Чілі. Стаття закінчується різноманітною статистикою про використання статей, читачів, статті написані студентами в Мексиції, а також порадами з більш ефективного використання Вікіпедії.

На жаль, доступ до статті наразі лише платний, однак було зроблено запити про те, щоб зробити її повністю чи частково доступною на Вікісховищі.

Написання статей про жінок до Вікіпедії замість університетських текстів

 

В Ізраїлі, Др. Шарон Гева, професор історії, задала своїм студентам редагувати статтю Вікіпедії про одну зі значимих жінок в історії Ізраїлю замість здачі нормального екзамену. Є декілька важливих жінок, які зробили історію Ізраїлю, однак які не є добре відомими поза їх сім'ями. Др. Гева підготувала список із 65 жінок з великими досягненнями, з якого студенти можуть обрати тему для своєї роботи. Професор історії хотіла відобразити те, що студенти вивчають та обговорюють на заняттях у щось, від чого кожен може отримати користь.

Повну статтю можна прочитати тут.

WikiD writing workshop engraves women into architecture history on Wikipedia

 

The Women Wikipedia Design (WikiD project), is an international education and advocacy program working to increase the number of Wikipedia articles on women in architecture and the built environment. As part of the project, Monash University and Parlour are organizing the first WikiD editing workshop in Australia on Sunday September 13 from 11:30 PM to 4:00 PM at The Monash Art Design and Architecture (MADA) faculty.

Read the full article here.