Wikimedia:Administratorzy tłumaczeń

This page is a translated version of the page Wikimedia:Translation administrators and the translation is 100% complete.
Ikona administratora tłumaczeń Wikimedia Outreach

Administratorzy tłumaczeń wskazują, które strony powinny zostać przetłumaczone za pomocą funkcji tłumaczenia stron, będącej częścią rozszerzenia do tłumaczenia stron. Oprócz tego, tylko oni mogą kasować przetłumaczone strony utworzone przez rozszerzenie do tłumaczenia.

Administratorzy na Outreach mają możliwości dodawania i usuwania się z tej grupy. Inni użytkownicy muszą złożyc wniosek, jeśli chcą pomóc innym lub pracować nad tłumaczeniami w językach, które znają. Outreach nie służy do testowania tej funkcji (do tego służy ta strona), a narzędzie tłumacza nie służy do zabawy. Każdy użytkownik może wnioskować o te uprawnienia do lokalnych biurokratów na stronie wniosków o uprawnienia i muszą wykazać znajomość swoich języków, aby zapobiec niedopracowanym tłumaczeniom. W przypadku nieprawidłowych tłumaczeń, zakładana jest dobra wola dopóki nie nastąpi to po prośbie o zaprzestanie tłumaczenia w określonym języku. Biurokraci mogą także odbierać to uprawnienie według uznania, gdy zauważą, że konto jest nieaktywne od dłuższego czasu lub wykonywane są wątpliwe edycje związane z tłumaczeniami.

Obecnie uprawnienia administratora tłumaczeń w Outreach-wiki posiada 40 użytkowników.

Zobacz też

  • Babilon — Główny portal tłumaczeń dla Tłumaczy Wikimedia.

Dokumentacja

Strony specjalne na tej wiki